AktualnościHuawei zbuduje fabrykę we Francji

Wspomoz Fundacje

Chiński potentat telekomunikacyjny Huawei otworzy we Francji swoją pierwszą europejską fabrykę produkującą rozwiązania technologiczne dla sieci komórkowych.

Decyzję o wyborze Business Park w mieście Brumath w północno-wschodnim regionie Grand-Est we Francji na lokalizację pierwszego, poza Chinami, ośrodka produkcyjnego Huawei ogłosiły na wspólnej konferencji prasowej władze regionu i przedstawiciele koncernu. Inwestycja, która zamknie się w kwocie 200 milionów euro (245 milionów dolarów), stworzy początkowo 300 miejsc pracy i a w perspektywie długoterminowej kolejne 200 miejsc. Jak podano w oświadczeniu celem zakładu jest dostarczenie na rynek europejski rozwiązań technologicznych z zakresu telefonii komórkowej o wartości miliarda euro.

„Dzięki tej fabryce zbudowanej na skrzyżowaniu dróg w Europie, Huawei wzbogaci swoją i tak już bogatą obecność na kontynencie o 23 centra badawczo-rozwojowe, ponad 100 partnerskich uniwersytetów, ponad 3100 dostawców i sprawny łańcuch dostaw” – powiedział przedstawiciel koncernu Huawei.

Pozostaje ubolewać, że pod wpływem nacisków ze strony amerykańskiej, Polska wycofała się z dobrze zapowiadającej się współpracy z chińskim koncernem.

Przemysław Piasta

Historyk i przedsiębiorca. Prezes Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego. Autor wielu publikacji popularnych i naukowych.