Komitet Wyborczy Bezpartyjni zaprezentowali pod ratuszem dzielnicy Białołęka kandydatów do rady miasta stołecznego Warszawy. Główne obszary, którymi chcą zająć się w radzie to zagospodarowanie przestrzenne, transport, sport i rekreacja i polityka społeczna.
Na Białołęce komitet reprezentuje i znany m.in. z naszych łamów Michał Specjalski. Na co dzień zajmuje się sprawami międzynarodowymi jak handel czy dyplomacja publiczna. W radzie miasta zajmie się sprawami inwestycji, współpracy rady miasta z dzielnicą i współpracą Warszawy z miastami partnerskimi jak Londyn, Wiedeń, Oslo czy Seul.
Specjalski stwierdził, że Bezpartyjni sprzeciwiają się wpływowi globalnych korporacji na politykę Warszawy. Jako przykłady takiego wpływu podał tzw. „Strefę Czystego Transportu” . Jest także przeciwny finansowaniu przez miasto ideologicznych projektów lewicy jak seksualizacja dzieci przez ideologię LGBTQI+ i transgenderyzmu.
Zapowiedział przesunięcie finansowania na projekty infrastrukturalne, transportu i poprawienie życia mieszkańców w konkretnych projektach jak oświetlenie, kanalizacja czy naprawa ulic.
Wśród najważniejszych inwestycji wymienił udrożnienie trasy toruńskiej i mostu północnego, przedłużenie linii autobusowych między ulicą Modlińską a Winnicą i Waligórą oraz dokończenie projektu metra. W radzie miasta będzie pracował w Komisji Samorządowej i Integracji Europejskiej.
Pozostali kandydaci Bezpartyjnych to Kacper Wojda, startujący z drugiego miejsca na liście, mieszkaniec Nowodworów na Białołęce. Jednym, z podstawowych problemów, który wymienił Kacper Wojda jest fakt, że lokalna infrastruktura nie narządzą za budownictwem mieszkaniowym. W radzie miasta zajmie się sprawami sportu w Komisji Sportu i Rekreacji.
Agnieszka Lublińska, startująca z trzeciego miejsca na liście, to licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomości, od kilkunastu lat związana rodzinnie z Tarchominem. W radzie miasta zajmie się pracą w Komisji Ładu Przestrzennego wykorzystując swoje praktyczne doświadczenie zawodowe.
Paulina Wojtczak, startująca z piątego miejsca, to zawodowo księgowa z wykształcenia socjolog oraz specjalista od pracy socjalnej. Zawodowo zajmowała się opieką nad dziećmi i osobami starszymi. W radzie miasta będzie pracowała w Komisji Polityki Społecznej i Przeciwdziałania Patologiom.
Robert Konopiński to kandydat zamykający listę Bezpartyjnych na Białołęce z miejsca szóstego. Konopiński zajmie się udrożnieniem transportu kołowego na Białołęce, sprzeciwia się tzw. „Strefie Czystego Transportu”, jest za ograniczeniem Stref Płatnego Parkowania, zwiększenia tempa 70 zamiast tempa 30 w ruchu miejskim, poszerzenia ulic i miejsc parkingowych, wprowadzenia miesięcznych opłat abonamentowych na parkingi. W radzie miasta zajmie się pracą w Komisji Infrastruktury i Inwestycji.
Bezpartyjni zapowiedzieli walkę z „globalizmem i lewactwem” obecnej polityki władz miasta i skoncentrowaniem polityki i środków budżetowych na infrastrukturze i mieszkalnictwie dla korzyści mieszkańców.
/red/
Przemysław Piasta
Historyk i przedsiębiorca. Prezes Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego. Autor wielu publikacji popularnych i naukowych.