OpiniePolskaŚwiatKulas: Wojna o czarnoziemy

Redakcja2 miesiące temu
Wspomoz Fundacje

Losy tej wojny, wojny o Ukrainę, wojny o czarnoziemy Ukrainy rozstrzygną polscy rolnicy swoją odważną akcją przeciwko globalistom, przeciwko wynajętemu przez globalistów komikowi w Kijowie, przeciwko realizującym globalistyczny porządek złodziejskim eurokratom w Brukseli.

Globaliści ukradli Ukraińcom Ukrainę. Ukradli Ukraińcom ich ziemię. W wymownym poście na platformie „X” Karol Olszanowski, prawnik i ekonomista związany z branżą rolną, wymienia 10 największych posiadaczy ziemskich na Ukrainie, wraz z miejscami rejestracji spółek, tj.:

„1. „Kernel (rejestracja Luksemburg ok. 360 tys. ha w rękach oligarchy A. Verevski 90% – inni posiadacze m.in. banki i fundusze z USA i Europy.

  1. UkrlandFarming (Cypr), pow. trudna do ustalenia. Spółka publikuje tylko dane fragmentaryczne. Należy do oligarchy O. Bakhmatyuk, który ukrywa się przed ukraińskim wymiarem sprawiedliwości. W wywiedzie z 2022 r. przyznał, że dysponuje ok. 460 tys. ha, ale nie jest w stanie podać wyników finansowych spółki, ponieważ… serwery zostały zniszczone. Dalej Bakhmatyuk przyznał, że kontrolował 670 tys. ha.
  2. MHP (Cypr) 340 tys. Należy do oligarchy Y. Kosiuk. W spółce udziały mają również zagraniczne instytucje finansowe.
  3. TNA Corporate (USA) Spółka wg doniesień medialnych miała przejąć ok 200 tys. ha ziemi od O. Bakhmatyuka (właściciela Ukrlandfarming).
  4. NCH Capital (USA) – amerykański fundusz inwestycyjny, zajmujący się głównie skupem ziemi. Posiada ok. 200 tys. ha.
  5. PIF (Arabia Saudyjska) – fundusz inwestycyjny kontrolowany przez rodzinę królewską Arabii Saudyjskiej. Kontrolują przez spółkę zależną SALIK ok. 200 tys. ha ziemi.
  6. Industrial Milk Company (Luksemburg) ok. 120 tys. ha. Głównym udziałowcem jest O. Petrov.
  7. Agroton (Cypr) – 94 tys. ha, należący do oligarchy I. Zhuravlov.
  8. Astarta (Holandia) – ok. 90 tys. ha, należąca w 40% do oligarchy Ivanchuk oraz w 30% do kanadyjskiej spółki Firefax Financial.
  9. Nibulon (Ukraina) – ok. 80 tys ha. Należący do A. Vadaturskyi (jego ojciec zginął w rosyjskim ataku rakietowym w 2022 r.)”.

Jak dodaje, dane te zaczerpnął z aktualnych raportów finansowych spółek. Podsumowując, na 10 największych podmiotów posiadających ziemię na Ukrainie – 3 zarejestrowane są na Cyprze, 2 w Luksemburgu, 2 w USA i po jednym w Arabii Saudyjskiej, Holandii i Ukrainie.

Z Polską im tak łatwo nie pójdzie. Polski rolnik, chłopski syn ziemi będzie bronił do ostatniej kropli krwi. Polski chłop nie oddał ziemi do kołchozów żydokomuny. Polski rolnik nie odda ziemi globalistycznym komunofaszystom.

Tym, co żywią i bronią, Rolnikom Polskim, Szczęść Boże!

Bogdan Kulas

fot. wikipedia 

 

Redakcja