FelietonyvariaKornel Morawiecki o Rosji

Redakcja1 rok temu
Wspomoz Fundacje

Prywatnie Polak, tak przynajmniej się deklaruje, służbowo, sługa Ukrainy, bo tak nakazuje Wuj z Waszyngtonu.

Polskę i Polaków, a nawet rozsądek swojego Ojca wymienił na uścisk dłoni Wuja. Ci, którzy mówią, że niedaleko pada jabłko od jabłoni mylą się. Wuj to wuj, nie ta jabłoń, nie ten nawet sad, ale wuj, droższy od ojca, droższy od ojcowskiej mądrości, rozwagi. „Kto nie słucha ojca, matki, będzie słuchał psiej skóry …” tylko dlaczego Polska ma na tym tracić?

Panu, prywatnie, Mateuszowi, służbowo, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, do sztambucha kilka przemyśleń Kornela Morawieckiego marszałka seniora Sejmu RP:

* „Majdan to efekt podszeptów Zachodu, a zatem odpowiedzialność za krwawą rozprawę z demonstrantami przez prorosyjskiego prezydenta Janukowycza i utratę Krymu przez Ukrainę ponosi właśnie Zachód”

* „Nie widzę zamiarów imperialnych ze strony Rosji. Skoro przez trzy lata Rosja broni się rękami i nogami, żeby nie wziąć Doniecka, to miałaby wziąć Warszawę? Przecież samoloty ukraińskie bombardowały Donieck.”

* „Przykro mi, że premier nie wysłał telegramu gratulacyjnego do zwycięskiego w wyborach prezydenckich Władimira Putina. Żałuję też, że Mateusz Morawiecki w swoim expose przed objęciem urzędu premiera nie wspomniał o współpracy z Rosją”

* „Polski rząd i opozycja, media i elity nastawiają Polaków przeciwko Rosjanom. Rosyjski rząd, media i elity nastawiają Rosjan przeciwko Polakom. Komu to służy? Nam z pewnością nie”

* „Krym zawsze chciał być rosyjski”

* „Nie tylko jest wojna domowa, ale jest bieda, bandytyzm. My takiej polityki nie możemy ślepo wspierać. Nie możemy też zgadzać się na gloryfikowanie morderców”

* „O bazach w Polsce powinni decydować Amerykanie i Rosjanie”

* „Zbliżenie z Rosją nas wzmocni”

* „Rosja nie prowadzi agresywnej polityki, a rosyjska demokracja istotnie nie odbiega od europejskich standardów.

Bożena Gaworska-Aleksandrowicz

 

Redakcja