Ogłoszenia„PISMA WYBRANE” Dmowskiego już w sprzedaży

Redakcja2 lata temu
Wspomoz Fundacje

Zapraszamy do zakupu „Pism wybranych” Romana Dmowskiego. To kolejny tom z serii „Ojcowie wolności” publikowanej przez fundację Będziem Polakami. Publikacja zawiera dwa istotne tytuły: „Myśli nowoczesnego Polaka” i „Upadek myśli konserwatywnej w Polsce” . Książkę opatrzył przedmową Przemysław Piasta, prezes Fundacji Narodowej im Romana Dmowskiego. Poniżej zamieszczamy fragment przedmowy:

„Przedstawiając Państwu Romana Dmowskiego przez pryzmat dwóch, jakże różnych książek, ukazujemy oblicze charyzmatycznego ideologa i zręcznego polityka. Ale to przecież, jedynie fragment tej arcyciekawej postaci. W końcu był to z jednej strony myśliciel – wizjoner ale i skuteczny do bólu pragmatyk. Realista, który za młodu był konspiratorem a nawet przez krótki czas więźniem i zesłańcem, czym jednak nie lubił się chełpić. Był niekwestionowanym liderem wielkiego ruchu politycznego i społecznego, lecz politykiem w sprawach krajowych niefortunnym, którego potencjał w znacznej mierze został zaprzepaszczony. Człowiekiem o niezwykle szerokich kontaktach i intelektualnych perspektywach. Światowcem bywałym na salonach, podziwianym nawet przez antagonistów, kochanym przez kobiety. Taki właśnie był. Nieszablonowy i niebanalny. Niepozwalający pomieścić się w krótkiej charakterystyce.

Ufam, że te dwa rzuty oka na dorobek Dmowskiego, jakie daje lektura Myśli nowoczesnego Polaka i Upadku myśli konserwatywnej w Polsce, wzbudzą wśród tych z Państwa, dla których jest to nowy temat, żywe zainteresowanie postacią i dorobkiem naszego wybitnego rodaka. Jestem przeświadczony, że będzie to jednocześnie znakomita nauka mądrego patriotyzmu. Tym zaś, którym rzeczone sprawy są znane, niech lektura wznowionych na nowo pism Dmowskiego pozwoli kreatywnie odświeżyć jego dorobek intelektualny.”

Książkę można nabyć w sklepie Myśli Polskiej:

Nowość! Roman Dmowski, „PISMA WYBRANE”

Redakcja