variaCo ten Putin jeszcze wymyśli?

Redakcja2 miesiące temu
Wspomoz Fundacje

1 maja w Warszawie odbędą się różnorakie demonstracje organizowane przez prawice, lewicę i środowiska antywojenne.

Czytam komentarze dotyczące tych wydarzeń i przecieram oczy. Za wszystkim stoi Putin i Rosja. Ludzie! Najlepszą fuchą w Polsce jest bycie antyrosyjskich szurem! Wystarczy jakiekolwiek wydarzenie powiązać z Federacją Rosyjską. A to, że nie ma na to dowodów – to najlepszy dowód. Ukryli chytrusy!

„Marsz Suwerenności – nie chcemy być w takiej Unii” – organizuje Marsz Narodowy, Młodzież Wszechpolska i Ruch Obrony Suwerenności. Wspierana jest politycznie przez Ruch Narodowy i Ordo Iuris, zaś medialnie przez „wRealu24”, Kresy.pl i Tysola. Kto jest przeciwny brukselskiej biurokracji, zielonemu ładowi czy wspieraniu różnorakich mniejszości – stoi za tym Rosja.

„Marsz Pokoju” organizuje koalicja Głos Silnej Polskiej (Front, Bezpieczna Polska i Watahy Głosu Obywatelskiego) Udział w imprezie zapowiedzieli również członkowie Polskiego Ruchu Lewicowego. Kto mówi o pokoju i normalizacji stosunków z sąsiadami – stoi za tym Rosja.

„1 maja – demonstracja z okazji Święta Ludzi Pracy” robiona przez Czerwoną Historię, Polską Partię Robotniczą oraz portal Fakty i Analizy. Nazwy organizacji organizujących demonstrację mówią same za siebie – stoi za tym Rosja.

A co tam 1 maja! Lecimy dalej …

Rolnicy protestują na granicy – Rosja! Spotkanie „Myśli Polskiej” – Rosja! Przepytywanie klimatycznego aktywiszcza przez Mazurka – Rosja! Wybór Piecha i Baukna na prezydentów – Rosja! Internauta krytykuje tęczowe lobby – Rosja! Katolicy organizują modlitwy w obronie życia – Rosja! Działania opozycji PiS-owskiej – Rosja! Wypowiedzi tych z Platformy Obywatelskiej – Rosja! Tekst Warzechy krytykujący politykę zagraniczną rządu – Rosja! A wiadomo jak jest. Mówimy Rosja, myślimy Putin!

Jak według tych rusofobicznych paranoików, szurów i foliarzy wygląda dzień na Kremlu?

Jakoś tak. Ciężko schorowany i praktycznie martwy Putin otwiera oczy leżąc na zrabowanym na Ukrainie łożu. Sobowtór, klon i hologram czynią to samo. Pod nosem mruczy – nie mam czasu na wojowanie, brics-y i sprawy wewnątrzpaństwowe, bo musze się zająć Polską. Tutaj śmieje się złowieszczo jak czarne charaktery w kreskówkach. Wstaje i podchodzi do stolika ze śniadaniem. Ręką zrzuca naczynia z jedzeniem na podłogę. Co tam w Polsce? Pyta donośnym głosem. Sobowtór, klon i hologram drżą. Liczni współpracownicy zbiegają się z różnorakich stron i kładą przed nim codzienne gazety, tygodniki, wydruki z polskich portali i co najważniejsze komentarze polskich internautów. Uwijają się tak szybko, że prawie zrzucają portret Stalina wiszący na ścianie.

Putin po zapoznaniu się z bieżącymi materiałami, wzywa do siebie wszystkich współpracowników. Mówi zachowując zimny wyraz twarzy – wszystko na bok. Będzie o Polsce. Wydaje polecenia, gdzie należy wetknąć kijaszka w szprychy polskiego rowerku, który radośnie podąża ku świetlanej – tęczowej i zielonej – przyszłości w Unii. Zapadają decyzję – antywojenna manifestacja w Głogowie, 11 plakatów antyunijnych w Lublińcu, podważanie w facebookowym komentarzu zwycięskiego marszu wojsk ukraińskich przez Józia Pupkowskiego z Dobrego Miasta, msza święta za ofiary wołyńskie w Grzybowicach Dolnych, różaniec antyaborcyjny w Tarnowskich Górach, graffiti z sierpem i młotem w Ustrzykach Górnych itd. Teraz telefon do Łukaszenki z poleceniem wysłania 8 Arabów na granicę z Polską. I musi to zrobić do wieczora. Bo zgodnie z analizami rusoznawców nad Wisłą przed zmrokiem muszą na Kremlu wystrzelić korki szampanów. No i wcześnie muszą go położyć spać, bo jest schorowany i praktycznie martwy. Sobowtór, klon i hologram już leżą w swoich zrabowanych łóżeczkach. A jutro go czeka szkodzenie Polsce …

Łukasz Jastrzębski

Redakcja