AktualnościPolacy przeciwko drożyźnie

Redakcja12 miesięcy temu
Wspomoz Fundacje

Dzisiaj w godzinach południowych na kilkudziesięciu stacjach benzynowych Orlenu w całej Polsce odbyły się protesty. Kierowcy chcieli w ten sposób pokazać swój sprzeciw wobec rosnących cen paliw.

„Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego, jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy, jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację.” — napisali organizatorzy akcji na swojej stronie internetowej.

Dzisiejszy protest jest pokłosiem skutecznej blokady sprzed tygodnia. W miniony weekend kierowcy zablokowali wjazd na jedną z bielskich stacji benzynowych, pozorując awarie samochodów. Chcieli w ten sposób wyrazić swój sprzeciw dla wysokich cen paliw. Akcja odbiła się szerokim echem i zainteresowała kolejne osoby w całym kraju.
To pierwsze tak zdecydowane działania podjęte przez Polaków z przeciw drożyźnie będącej skutkiem obłąkańczej polityki gospodarczej polskiego rządu.

 

/red/

Redakcja