variaRewolucja pożarła feministkę

Wspomoz Fundacje

Jak podają brytyjskie media, feministka i działaczka na rzecz praw kobiet Jennifer Swayne, która protestowała przeciwko umieszczaniu w brytyjskich żeńskich więzieniach maniaków seksualnych i gwałcicieli, którzy deklarują się jako kobiety, została aresztowana za szerzenie mowy nienawiści. Przestępstwo popełnione przez Swayne polegało na rozwieszaniu w Newport w Walii naklejek i plakatów określanych przez policję jako „obraźliwe” i zawierające „przesłanie antytranspłciowe”.

Zdaniem mediów niektóre z naklejek i plakatów wywieszonych przez feministkę zawierały feministyczne przesłanie potępiające przemoc wobec kobiet. Jednak inne, które zawierały sformułowania takie jak „żadnych mężczyzn w więzieniach dla kobiet” czy „ludzie nigdy nie zmieniają płci” („no men in women’s prisons”, „humans never change sex”) , uznano za obraźliwe.

53-letnia Jennifer Swayne została aresztowana w niedzielne popołudnie i przetrzymywana do wczesnych godzin porannych w poniedziałek. W tym czasie dzielni stróże prawa wykonali nakaz przeszukania jej własności i skonfiskowali niebezpieczne społecznie naklejki oraz książkę zawierającą zbiór krytycznych esejów na temat ideologii gender.
Dobrze wiedzieć, że na Zachodzie postęp ma się świetnie. Pozostaje przyglądać się tej sprawie. Najlepiej z bezpiecznej odległości, nie ruszając się z naszego zacofanego Ciemnogrodu.

PP

Przemysław Piasta

Historyk i przedsiębiorca. Prezes Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego. Autor wielu publikacji popularnych i naukowych.