OpinieTorkowska i Jarosiewicz piszą do Putina

Redakcja1 miesiąc temu
Wspomoz Fundacje

Koleżanka Samuela Anastazja Torkowska w mediach społecznościowych zaapelowała do podpisywania petycji autorstwa kol. Mateusza Jarosiewicza skierowanej do Prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina.

Jego Ekscelencja Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Władimirowicz Putin,

My, niżej podpisani Polacy, chcielibyśmy wyrazić nasze stanowisko i podzielić się z Panem naszymi refleksjami oraz obawami dotyczącymi obecnej sytuacji politycznej. Zdajemy sobie sprawę, że relacje między Polską a Rosją są napięte, co wynika z historycznych, politycznych i medialnych uwarunkowań. Chcielibyśmy jednak podkreślić, że nie wszyscy Polacy podzielają negatywne sentymenty wobec Rosji i jej przywództwa.

Jesteśmy świadomi istnienia potężnej kampanii dezinformacyjnej, której celem jest podsycanie nastrojów antyrosyjskich w naszym kraju. Wierzymy, że wiele działań i decyzji politycznych jest sterowanych z zewnątrz, a ich celem jest dzielenie narodów słowiańskich oraz tworzenie wrogości między naszymi krajami. Jako Polacy, chcemy żyć w zgodzie i współpracy z naszymi sąsiadami na Wschodzie, w tym z Rosjanami, których postrzegamy jako naszych braci i siostry.

Chcemy, aby Pan wiedział, że wielu z nas nie utożsamia się z polityką naszego rządu, który często działa wbrew interesom naszego narodu. Wielu Polaków czuje się zmanipulowanych przez media i polityków, którzy starają się wciągnąć nasz kraj w konflikty, których nie chcemy. Zamiast tego, pragniemy pokoju, stabilności i współpracy.

Doceniamy Pana cierpliwość i umiejętność oddzielania politycznych działań polskiego rządu od prawdziwych intencji zwykłych Polaków. Chcemy również wyrazić nasze uznanie dla Pana polityki, która w wielu przypadkach wykazuje większe zrozumienie dla naszych wspólnych wartości słowiańskich i dążenia do pokoju niż polityka wielu krajów zachodnich.

Wierzymy, że dialog i wzajemne zrozumienie są kluczem do rozwiązania wielu problemów, które nas dzielą. Chcielibyśmy zachęcić Pana do kontynuowania działań mających na celu obniżenie napięć i budowanie mostów między naszymi narodami. Uważamy, że poprzez współpracę i otwartość możemy osiągnąć więcej niż poprzez konfrontację.

Na koniec chcielibyśmy zaznaczyć, że nie jesteśmy przeciwnikami Rosjan, ale przeciwnikami manipulacji i dezinformacji, które mają na celu skłócenie naszych narodów. Jesteśmy Słowianami i wierzymy, że powinniśmy żyć w pokoju i współpracy”

/red/

Link do petycji

https://www.petycjeonline.com/list_do_prezydenta_wladimira_putina?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2qiShJICqQTcBz4r_V9LVOtdXS0BrFyajvMMUicy77X2l74lYa2w7R9zE_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw

Redakcja