PolskaRoman Fritz w obronie normalności Polski i Europy

Redakcja1 miesiąc temu
Wspomoz Fundacje

W Wodzisławiu Śląskim odbyło się znakomite spotkanie zorganizowane przez posła Konfederacji Korony Polskiej Romana Fritza. Śmiało je można zatytułować – w obronie normalności Polski i Europy.

Poseł po raz kolejny pokazał, że jest znakomitym organizatorem. Sala w Hotelu Amadeus pękała w szwach. Zachwyt budziły występy artystyczne – między innymi popularnej piosenkarki Dilan. W rolach głównych wystąpili obok niego Grzegorz Braun, Włodzimierz Skalik, Marta Czech oraz Justyna Krasowicz. Ten pierwszy przybył na spotkanie specjalnym wozem strażackim, co wzbudziło aplauz zebranych.

Na spotkaniu obecni byli zagraniczni goście w tym rumuńska senator z ramienia S.O.S. Romania Diana Iovanovici Șoșoacă i europoseł słowackiej partii Republika Milan Uhrík. Udało się połączyć również z innymi politykami walczącymi o Europę suwerennych państw. Byli to: Niemcy Steffen Kotré i Petr Bystron (świetnie mówiący po polsku) z Alternative for Germany (AfD), Węgier Janos Argyelan z Mi Hazánk, Bułgar Tomas Szekeres z Odrodzenia i Czech Jiří Kobza z Wolności i Demokracji Bezpośredniej. Najbardziej ze wszystkich zapamiętana zostanie z całą pewnością przedstawicielka Rumunii Diana Iovanovici Șoșoacă i jej żywiołowe przemówienie wytykające ponadnarodowym elitom działania przeciwko państwom narodowym. Wezwała ona również do działań na rzecz pokoju – co wzbudziło uznanie sali. Znaczącym znakiem jest obecność na spotkaniu gości z Alternative for Germany, którzy przez lata chyba przesadnie byli demonizowani przez doktrynerów. Dzisiaj to niemieccy suwereniści są znaczącą siłą walczącą z szaleństwami genderowskimi czy tymi związanymi z tzw. Zielonym Ładem. Bardzo istotną sprawą jest to, że środowisko Konfederacji Korony Polskiej przykłada tak wielką wagę do kontaktów międzynarodowych. To będzie miało znaczenie w czasie gdy będą się decydować losy naszego kontynentu.

Z polskich mówców wielkie wrażenie zrobili posłowie Fritz i Braun. Pierwszy prezentując się nie tylko jako znakomity gospodarz spotkania, ale również erudyta, poliglota i niezwykle dowcipna osoba. Grzegorz Braun podkreślał wagę nadchodzących wyborów i wezwał wszystkich do zwiększenia wysiłków na rzecz powiększenia polskiej drużyny narodowej w Parlamencie Europejskim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Klubu Myśli Polskiej w Katowicach. Znaczna część Klubowiczów wywodzących sie również spoza środowiska narodowo-demokratycznego zadeklarowała głosowanie w najbliższych wyborach właśnie na posła Romana Fritza.

Łukasz Jastrzębski

Redakcja