ŚwiatCenzura w „wolnym świecie”

Redakcja1 miesiąc temu
Wspomoz Fundacje

Na zaledwie 51 dni przed otwarciem pierwszych kabin do głosowania w kluczowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, globalistyczny gigant technologiczny z Doliny Krzemowej Meta nałożył dziesięcioletnie ograniczenie na stronę Chegi, trzeciej co do wielkości partii w Portugalii, na Facebooku, bez podania konkretnych powodów.

Prawicowa, suwerenna partia – obecnie mająca w sondażach 19,9% po tym, jak zapewniła sobie 50 mandatów w wyborach krajowych w zeszłym miesiącu, w porównaniu z 12 w 2022 r. – określiła posunięcie firmy zajmującej się mediami społecznościowymi jako „nieuzasadniony” akt „prześladowania” i zobowiązała się do wykorzystania wszelkich dostępnych środków prawnych, aby sprzeciwić się ograniczeniu.

„Twoje konto jest ograniczone przez 3 649 dni. Twoja aktywność na koncie narusza nasze standardy społeczności. Dlatego nie będziesz w stanie wykonać jednej lub więcej zwykłych czynności” – brzmiała wiadomość wysłana przez Meta na oficjalne konto Chegi na Facebooku – które może pochwalić się prawie 200 000 obserwujących – w niedzielne popołudnie.

Ograniczenia wprowadzone przez Meta uniemożliwiają Chega publikowanie zdjęć, filmów, wysyłanie wiadomości i innych działań, co sprawia, że nie nadaje się ona do wykorzystania jako narzędzie pomagające partii dotrzeć do portugalskich wyborców w okresie poprzedzającym czerwcowe wybory europejskie.

Lider Chegi André Ventura (na zdjęciu), którego oficjalne konto na Facebooku zostało zablokowane od grudnia, powiedział portugalskiej gazecie internetowej Observador, że sprawa została już zgłoszona do Meta i ujawnił, że zamierza wnieść sprawę do parlamentu i „wszystkich organów sądowych, dopóki Facebook nie zostanie skazany”.

Partia obiecała zainicjować „największą w historii Portugalii akcję przeciwko Meta”.

Ventura oskarżył Marka Zuckerberga, globalistycznego aktywistę Meta, o rażącą cenzurę polityczną, podczas gdy oświadczenie partii nazywa arbitralne ograniczenie strony przez firmę technologiczną „jednym z największych ataków na wolność słowa na partię polityczną w Portugalii”.

„Bez względu na to, jak bardzo się starają, nie będą w stanie nas uciszyć” – napisał Chega na X, dawniej na Twitterze.

„Nie poddamy się, dopóki nie pokonamy cenzury, która chce odebrać Portugalczykom wolność wyboru. Nie zamierzamy rezygnować z Portugalii i pokażemy właścicielom Facebooka, zdominowanym przez lewicowe interesy, nasze oburzenie!” – napisała partia w oświadczeniu.

Meta nie podała jeszcze wyjaśnienia ograniczenia konta Chegi. Jednak źródło partyjne powiedziało mediom, że może to być związane z publikacją filmu związanego z walką o opiekę nad rodziną, która stała się obiektem przemocy.

Chega twierdzi, że film został również opublikowany na Facebooku przez liczne media, których konta nie zostały ograniczone, twierdząc, że unieważniłoby to ograniczenie Meta dotyczące konta partii.

Za: „The European Conservative”

 

Redakcja