AktualnościOświadczenie dr Lucyny Kulińskiej

Redakcja9 miesięcy temu
Wspomoz Fundacje

Oświadczenie dr Lucyny Kulińskiej.

Drodzy Rodacy, Przyjaciele, Znajomi!

Dzisiaj otrzymałam uchwałę Okręgowej Komisji Wyborczej w Krakowie o odmowie zarejestrowania mojej kandydatury do dalszego procedowania. Po weryfikacji nie udało mi się uzyskać w kolejnej (drugiej) turze procedury wyborczej wymaganych 2 tysięcy ważnych głosów poparcia w moim okręgu 33. Oznacza to, że straciłam szanse na reprezentowanie Państwa w Senacie. Z naszej listy wykreślono bowiem ponad 20% podpisów.

Jest mi przykro, ale ja i mój społeczny, samodzielny, „partyzancki” Komitet zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy, by UCZCIWIE stanąć do boju o przyszłość kochanej Ojczyzny.

Zabrakło nam doświadczenia i czasu na skuteczną kampanię, mimo że do pomocy stanęło wielu patriotów, wspaniałych Polaków w tym Kresowian, o których prawa walczę od lat. Nie ukrywam, że podwójny system zbierania głosów przez komitety (krajowy i lokalny), czas urlopów wakacyjnych i maksymalne skrócenie kampanii miały bezpośredni wpływ na ten wynik. Nie bez znaczenia jest też brak wiary Rodaków w to, że wybory mogą cokolwiek zmienić w zabetonowanym przez partie „okrągłego stołu” systemie.

Były i zyski. Udało się nam, moim Przyjaciołom z Komitetu odbić z obcych rąk krakowski Rynek Główny – wizytówkę Polski! Chwała im za to! Wiele osób zapoznało się też z moim programem i postulatami.

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ TYM WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI MI W ZBIERANIU GŁOSÓW, WSPIERALI na każdym etapie tej niełatwej walki. Z SERCA WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ! Mimo niepowodzenia wierzę głęboko, że Polska zwycięży, a jej wrogowie, źle życzący i szkodzący Polakom zostaną w końcu pokonani. To tylko kwestia czasu i naszej determinacji. KOCHAJMY NASZĄ OJCZYZNĘ! NIE PODDAWAJMY SIĘ!

Lucyna Kulińska

Redakcja