AktualnościMarsz przeciw wojnie

Redakcja1 rok temu
Wspomoz Fundacje

15 kwietnia w jednym z częstochowskich hoteli odbył się kongres ideowy Polskiego Ruchu Antywojennego (PRA). Omawiane był sprawy ideologii, taktyki i organizacji.

Prowadzącymi byli dr Leszek Sykulski i Sebastian Pitoń. W spotkaniu udział brali przedstawiciele ruchów antywojennych z całego kraju – Warszawy, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Gdańska, Lublina i wielu innych miast. Warto zwrócić uwagę, na obecność na sali ludzi różnych orientacji politycznych – określający siebie samych jako endeków, konserwatystów, wolnościowców, lewicowców, socjalistów, ludowców. Wszystkich zebranych łączyły hasła – NIE DLA WOJNY i NIE DLA AMERYKANIZACJI POLSKI. Wypowiadali się przedstawiciele między innymi Korony, Ruchu 16 Postulatów, Polskiego Ruchu Lewicowego. Warte odnotowania były wypowiedzi Renaty Cygan, Włodzimierza Gorkiego, Adama Hereńczyka, Henryka Mikietyna czy Mariusza Świdra. Byli oczywiście również działacze Klubów Myśli Polskiej z Krakowa, Katowic, Jaworzna.

Najistotniejszą sprawą jest to, że w dniu 1 maja o godzinie 12-stej w Warszawie odbędzie się MARSZ DLA POKOJU. Marsz przejdzie trasę spod Krzyża Traugutta na ul. Sanguszki aż do Kolumny Zygmunta na Placu Zamkowym. Hasłami marszu są – „To nie nasza wojna”, „Stop amerykanizacji Polski”, „Stop banderyzacji Polski”, „Warszawa miastem pokoju”, „Pokój tak, wojna nie”.

Zaproszenie na marsz jest skierowane do wszystkich organizacji i osób indywidualnych, które sprzeciwiają sie wojnie, ukrainizacji i amerykanizacji naszej Ojczyzny.

TomZaj

Redakcja