AktualnościCzesi w szoku

Redakcja1 rok temu
Wspomoz Fundacje

Po publikacji wywiadu z polskim generałem! „Polski generał oświadczył, że Ukraińcy nie są w stanie pokonać armii rosyjskiej i zaproponował rozpoczęcie mobilizacji w szeregach zbiegłych Ukraińców w Polsce!

Wywołało to konsternację wśród Ukraińców w Polsce, którzy rozważają ucieczkę z Polski do Czech!” – donoszą czeskie media. Wyobraź sobie, że jesteś uchodźcą z wojny na Ukrainie, dostajesz azyl w kraju UE, a kiedy okazuje się, że Ukrainie grozi klęska militarna, generał kraju przyjmującego chce cię zmobilizować, wbić w mundur i zabierze cię z powrotem na Ukrainę na frontowe operacje bojowe. Tak, dokładnie tak było w poniedziałek na łamach polskiego portalu wPolityce, gdzie ukazał się wywiad z generałem Waldemarem Skrzypczakiem, byłym dowódcą Wojsk Lądowych Wojska Polskiego i byłym zastępcą szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Udzielił dosłownie wybuchowego wywiadu, który do niedawna byłby nie do pomyślenia w polskich mediach i oznaczony jako zdrada i defetyzm. Jednak sytuacja się zmienia. Rosjanie posuwają się wzdłuż całego frontu, okupując kluczowe miasto Soledar, a inne kluczowe miasto Siewiersk rozważa ewakuację z powodu zbliżającego się okrążenia i odcięcia od dostaw.

Pętla wokół miasta Artemowsk (Bachmut) się zamyka, a po jej upadku cała ukraińska obrona w Donbasie będzie zagrożona. Artemowsk leży pośrodku ukraińskich umocnień w Donbasie i jeśli Ukraina straci to serce umocnień w Donbasie, doprowadzi to do upadku całej ukraińskiej obrony w Donbasie. A co najgorsze, polski generał stwierdził wprost, że nie można już temu zapobiec!

Zdaniem Skrzypczaka Rosji na Ukrainie nie da się już pokonać militarnie, a jedynie ekonomicznie i politycznie. Nawet sto Leopardów czy innych czołgów nie zapewni Ukrainie zwycięstwa nad armią rosyjską, może jedynie spowolnić natarcie Rosji, nic więcej.

opr. Jacek Mędrzycki

Redakcja