OpinieMiksa: To nie USA pchają Polskę do konfrontacji z Rosją

Redakcja4 miesiące temu
Wspomoz Fundacje

Wczorajsze wydarzenia w całej swoje złożoności potwierdzają ogólny niezmienny kierunek priorytetów wszystkich graczy na szachownicy tego konfliktu . Mnie nasuwają się następujące uwagi: po pierwsze wbrew utartym opiniom to nie USA pchają Polskę do konfrontacji bezpośredniej z Rosją ale to Polska pcha się sama próbując wciągać w ten konflikt USA. Czemu tak uważam?

Otóż przez pierwsze dni wojny polski rząd był przerażony tym do czego sam doprowadził swoją polityką, zagrożenie atakiem ze strony Rosji spowodowało, że towarzystwo było już na walizkach, spakowane do opuszczenia Polski. Wiosenne nie powodzenia Rosjan dodały polskim kogutkom liliputkom animuszu. Od tego czasu władze amerykańskie regularnie stopowały gorący polskie łby. Doszło nawet do tego, że amerykańskie dowództwo interweniowało w TVP, wkur…ne na Kurskiego za to w jaki sposób prezentował w państwowe telewizji wiosenne ćwiczenia NATO. Wczoraj było podobnie zarówno Amerykanie jak i polskie władze doskonale wiedziały, że za atakiem stoi Ukraina.

Stany wiedziały, że zwalenie odpowiedzialności na Rosję niepotrzebnie i bardzo niebezpiecznie podgrzeje atmosferę. Amerykanie nie chcą eskalacji tej wojny ponieważ aktualnie są w bardzo komfortowej sytuacji amerykańskie koncerny energetyczne i zbrojeniowe są w fazie głębokich i gigantycznych żniw. To co USA wydało na wojnę na Ukrainie do zaledwie kilkutygodniowy budżet USA w czasie pokoju. Sytuacja jest komfortowa nie giną bowiem amerykańscy żołnierze a realizowane są ważne cele USA się bogaci, Rosja się wykrwawia a i tak już widać, że większość terytorium Ukrainy będzie należeć do USA. Polskie władze żerowały na tej tragedii przez kilka godzin na maksa. Oficjalnie mówiły o potrzebie wstrzemięźliwości doskonale już wiedząc kto stoi za śmiercią dwóch Polaków, ale swoim mediom nakazały przypuszczenie ataku na Rosję. Oskarżenia Rosji o atak na terytorium Polski do z pewnością wzrost poparcia dla PiS-u odsunięcie opinii publicznej od bankructwa państwa przed jakim stoimy.

Po drugie postawa władz Ukrainy jest po prostu szokująca, widać że władze tego kraju gotowe są dla realizacji własnych celów wciągnąć Polskę do wojny. Zieliński doskonale zdając sobie sprawę z tego, że to jego wojsko stoi za tym atakiem podjudzał w mediach Polaków przeciw Rosji, cynicznie nam współczując. Do tej chwili Ukraina oficjalnie nie przeprosiła za tragiczny wypadek i nie zobowiązała się do wypłaty odszkodowania rodzinom ofiar.

Po trzecie komentarze takich groteskowych celebrytów medialnych jak generał Polko, Terlikowski czy ukraiński agent wpływu Tomasz Sakiewicz rozgrzeszających z odpowiedzialności Ukrainę świadczą o głębokim upadku moralnym tych ludzi powiązanych z ośrodkami władzy w Polsce.

Rzadko mi się zdarza mówić coś pozytywnego pod adresem USA, ale choć zrobili z Polski swoją kolonię, to jak na razie trzymają za pysk swoich polskich watażków chroniąc nas przed wariactwem Gosiewskich i tym podobnych kreatur jakie zasiadają w polskim sejmie, rządzie i mediach.

Arkadiusz Miksa

Redakcja