OpiniePolskaHańba, panie premierze

Redakcja1 miesiąc temu
Wspomoz Fundacje

Za Cyceronem zacznę od słów: „Silendo, clamant!”, czyli: „Milcząc, krzyczą”. Rzecz dotyczy milionów chorych Polaków, którzy cierpią i umierają w Polsce w samotności i często bez jakiejkolwiek opieki.

Tak było w przypadku moich: przyjaciela z liceum i kolegi z pracy – obaj mieli raka, tego drugiego odesłano do domu z rakiem trzustki. Był samotny, więc zmarł bez opieki po paru miesiącach, znaleziono go parę dni po zgonie.

Premier powiedział dziś, iż Ukraina walczy o niepodległość Polski”. Mówiąc to, albo nie wiedział, co mówi, albo kłamie. Ukraina, ani żaden inny kraj w ponad tysiącletnich dziejach Polski nigdy nie walczył za naszą niepodległość. To Polacy walczyli za niepodległość wielu państw. Przyjmowanie zaś do polskich szpitali ukraińskich żołnierzy i rugowanie z nich Polaków, podczas gdy: 1. miliony, często śmiertelnie chorych Polaków od lat czeka na łóżko w szpitalu, za które całe życie płacą obowiązkowy ZUS i 2. w ubiegłym roku z powodu braku opieki szpitalnej umarło 200 tys. Polaków, czyli: kilkadziesiąt razy więcej niż w czasie wojny na Ukrainie jest hańbą dla władz Polski.

Jak hańbą jest fakt, iż na covid umierało w Polsce bodaj najwięcej osób w Europie, a jeszcze przed covidem w Polsce umierało najwięcej w Unii osób na raka, którego diagnostyka jest jedną z najgorszych w cywilizowanym świecie. O śmiertelności na zawały serca, efektywności walki z cukrzycą, katastrofalnej sytuacji w lecznictwie psychiatrycznym etc. – nie wspominając. Rząd Polski ma – wynika to z zapisów Konstytucji RP i stosownych ustaw – obowiązki w pierwszej kolejności i wyłącznie wobec obywateli Polski i wobec nikogo więcej! O tym mówi też doktryna Ordo Caritatis: obowiązki najpierw wobec własnej rodziny i rodaków, na którą premier Morawiecki się powoływał, odmawiając jesienią przyjęcia do Polski uchodźców z Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej. Polacy rządowi Morawickiego ani żadnemu innemu nigdy nie dali i nie dadzą przyzwolenia na tego rodzaju działania.

P.S. Parę dni temu rozmawiałem w pociągu z kobietą, Polką – matką ośmiorga dzieci z Nowego Sącza, która mi mówiła, że u jej męża wykryto raka mózgu, który objął już czaszkę. NFZ wyznaczył datę operacji za… dwa lata! Kobieta ta płaciła 100% za bilet, przybysze zza wschodniej granicy – nic. Hańba, Premierze.

Prof. Bogusław Paź

Redakcja