FelietonyOpinieDlaczego przegrał?
12 kwietnia odbyły się na Węgrzech wybory parlamentarne. Viktor Orbán i Fidesz przegrali wyraźnie. Gospodarka przygnieciona europejskim kryzysem była kluczowym czynnikiem tej porażki. Uważam Viktora Orbána za wielkiego polityka. Rządząc nieprzerwanie przez 16 lat, okazał się gigantem polityki, mężem stanu, który wyniósł swój niewielki kraj (4-krotnie mniejszy od Polski) w najwyższe regiony polityki. I to nie tylko europejskiej, ale także globalnej. Orbán był tym punktem oporu, który nie pozwalał na centralizację władzy w Brukseli, na...









