Aktualności14 lipca odsłonięcie pomnika Ofiar Rzezi Wołyńskiej

Redakcja2 tygodnie temu
Wspomoz Fundacje

Zapraszamy na uroczyste odsłonięcie pomnika Ofiar Rzezi Wołyńskiej, które odbędzie się w niedzielę 14 lipca w Domostawie, gmina Jarocin, województwo podkarpacie. Miejscowość znajduje się niedaleko Janowa Lubelskiego. Początek uroczystości: godz. 11.00.

Kilka szczegółów technicznych, które będą stale uzupełniane. Proszę na bieżąco śledzić posty.
1. Uroczystość odsłonięcia pomnika Ofiar Rzezi Wołyńskiej nastąpi w niedzielę 14 lipca w Domostawie, gminie Jarocin w województwie podkarpackim o godzinie 11.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie celem zachowania porządku uroczystości.
2. Prosimy aby uczestnicy mieli ze sobą:
– w razie upału – wodę
– krzesełko turystyczne (nie jesteśmy w stanie zapewnić większości przybyłych miejsc siedzących)
– w miarę potrzeby ochronę od słońca i deszczu
– leki- jeżeli takowe Państwo na stałe przyjmują wraz z rozpiską
3. Przed uroczystością przedstawiciele Patrioci Polska będą rozdawać biało czerwone flagi z logo PP. Proszę przynieść swój własny kij do flagi. Flagi są zwrotne, chętni do zakupu flagi, proszę przygotować 50 zł (gotówka).
3. Dokładne mapy parkingów dla przybyłych gości w TRANSPORTACH ZORGANIZOWANYCH ze strony Lublina oraz Rzeszowa (oddzielne dla właściwego zarządzania ruchem podczas wydarzenia) umieścimy z końcem tygodnia.
4. Parking dla samochodów osobowych będzie wzdłuż drogi wojewódzkiej 878 w ograniczonym wymiarze, proszę o stosowanie się do zaleceń grupy bezpieczeństwa i porządku.
5. Na miejscu uroczystości utworzymy Punkt Informacyjny, gdzie będzie możliwość uzyskania akredytacji, zgłoszenia pocztu sztandarowego oraz z wieńcami do godziny 10.30 – bez zgłoszenia nie będą Państwo odpowiednio przedstawieni podczas uroczystości. Proszę zwrócić uwagę na możliwą kolejkę i w miarę możliwości o wiadomości mailowe zamieszczone powyżej.
W punkcie informacyjnym dostępne będą materiały promocyjne, albumy, koszulki, przypinki oraz różnego rodzaju publikacje.
W punkcie informacyjnym będzie również możliwość złożenia wpisu do księgi pamiątkowej.
8. W przyszłym tygodniu umieścimy dokładną mapę placu wokół, którego odbędą się uroczystości. Podczas uroczystości będzie można posilić się na stoiskach przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Jarocin.
Wpis przygotowany przez organizatorów.
Społeczny Komitet Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie.

Udział w uroczystościach będzie brała delegacja Redakcji i Klubów Myśli Polskiej.

Redakcja