AktualnościŚwiatRobert Kennedy Jr. o wojnie na Ukrainie

Redakcja1 rok temu
Wspomoz Fundacje

Robert F. Kennedy będąc członkiem Partii Demokratycznej prowadzi kampanię na rzecz uzyskania nominacji jako oficjalny kandydat PD w wyborach prezydenckich.

W wideo wyjaśnia, że celem amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego jest przedłużenie wojny w Ukrainie, maksymalizacja strat w ludziach przy jednoczesnym dalszym rozszerzaniu NATO i opowiadaniu się za zmianą reżimu w Rosji:

„To już nie jest misja humanitarna, a wszystkie decyzje, które Stany Zjednoczone podjęły od samego początku, dotyczyły przedłużenia wojny, maksymalizacji przemocy wojny i bycia absolutnie nieprzejednanym wobec wielu możliwości faktycznego rozstrzygnięcia wojny. Moje rozumienie wojny nie polega na tym, że Zełenski naciska na tę wojnę tak mocno, jak tylko może, ale na tym, że neokonserwatyści w Białym Domu chcą tej wojny. Chcą zmiany reżimu z Rosjanami. Chcą wyczerpać rosyjską armię. Tak powiedział sekretarz obrony Lloyd Austin w 2022 roku, naszym celem jest wyczerpanie i degradacja sił rosyjskich, aby nie mogły walczyć nigdzie indziej.

Prezydent Biden przyznał, że jednym z jego celów w wojnie była zmiana reżimu w Rosji i usunięcie Władimira Putina. Jeżeli takie są cele, to jest to przeciwieństwo misji humanitarnej. Jest to misja maksymalizacji ofiar, aby przedłużyć wojnę. Jest to zasadniczo wojna na wyczerpanie i to właśnie widzimy, a ciężar tego przynosi kwiat ukraińskiej młodzieży. To jest coś, co ukraiński rząd i rząd Stanów Zjednoczonych ciężko pracowały, aby ukryć, liczbę katastrofalnych ofiar.

Jest to najbardziej gwałtowny konflikt od czasów II wojny światowej, który prawdopodobnie miał miejsce na całym świecie, a ofiary są ogromne. Ponad 300 000 Ukraińców nie żyje… Prawdziwa historia zaczyna się w 2014 roku, kiedy rząd USA, a w szczególności neokonserwatyści w Białym Domu i gdzie indziej, uczestniczyli i poparli brutalne obalenie, zamach stanu, przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi Ukrainy i wprowadzili bardzo, bardzo antyrosyjski rząd. To skłoniło Rosjan, którzy wierzyli, że marynarka wojenna USA zostanie zaproszona na Morze Czarne, aby mieć port na Krymie. Skłoniło to Rosjan do prewencyjnej inwazji na Krym. W tym samym czasie rząd, który przybył na Ukrainę, zaczął uchwalać szereg ustaw, które zmieniły rosyjską ludność regionu Donbasu w obywateli drugiej kategorii.

Zasadniczo kryminalizowali swoją kulturę i język i ostatecznie zaczęli ich zabijać. Zabili 14 000 z nich, wywołując wojnę domową w kraju. A rosyjska odpowiedź była nielegalna; Nie mam sympatii do Władimira Putina. Władimir Putin jest gangsterem i bandytą, ale jego reakcja na Donbas nie jest irracjonalna… Przeprowadzamy integracyjne ćwiczenia wojskowe z ukraińskim wojskiem. Aktywnie włączaliśmy ich do sił NATO. Nie ma wątpliwości. Jedyną rzeczą, którą Putin powiedział od samego początku, jest to, że jest to czerwona linia… Umieszczamy te pośrednie systemy rakietowe wzdłuż rosyjskiej granicy. Rumunia, Polska i na Ukrainie, a te pociski mogą uderzyć w Moskwę w ciągu kilku minut… Powinniśmy deeskalować te prowokacje…

George Tenet zapytał po upadku Związku Radzieckiego, dlaczego w ogóle mamy NATO? Dlaczego nie zrobimy planu Marshalla dla Rosji? Wygraliśmy wojnę; Są przegrani i przyznają, że są przegrani. Chcą dołączyć do wspólnoty europejskiej. Ułatwmy im to. Nie traktujmy ich dalej tak, jakby byli wrogami, ponieważ jest to samospełniająca się przepowiednia i to niestety zrobiliśmy… Dlaczego próbujemy rozszerzyć NATO? Daliśmy słowo, że nie rozszerzymy NATO ani o cal na wschód, a teraz poszliśmy do trzynastu krajów. To prowokacja”.

Link do wideo z wywiadem z RFK

https:// youtube.com/watch?v=nA0OXZuaG0g

Redakcja