AktualnościSzczera dyskusja z Niemcami

Redakcja1 rok temu
Wspomoz Fundacje

W siedzibie redakcji niemieckiego miesięcznika „Compact”, w podberlińskim Falkensee, odbyła się dyskusja red. Adama Śmiecha z deputowanym do Bundestagu z ramienia Alternatywy dla Niemiec (AfD), Steffenem Kotré. Nie unikano tematów dla obu stron kontrowersyjnych.

Inicjatywa dialogu środowisk spoza głównego nurtu, stojących na stanowiskach suwerenistycznych, zaproponowana została przez związanego z AfD działacza Związku Polaków w Niemczech, Adama Gołkonnta. Dyskusja odbyła się w ramach woli nieskrępowanej dyskusji na temat historii i stosunków polsko-niemieckich wyrażonej przez redaktora naczelnego magazynu „Compact”, Jürgena Elsässera, oraz redakcję „Myśli Polskiej”.

Adam Śmiech i Steffen Kotré spierali się o kwestie historyczne na kanwie głośnego artykułu, który ukazał się na łamach „Compact” pod tytułem Przemilczana wina Polski (Polens verschwiegene Schuld), omawiali kwestie reparacji podnoszoną przez rząd Polski oraz perspektywy relacji polsko-niemieckich. Wkrótce całość dyskusji opublikowana zostanie w formacie wideo na kanałach CompactTV oraz MyślPolskaTV.

AD

Redakcja