FelietonyPublicystykaDzięki ci Jeff

Redakcja3 miesiące temu
Wspomoz Fundacje

Jeff Childers jest prawnikiem z Florydy i sam siebie kwalifikuje jako konserwatystę. Prowadzi na Substacku dziennik Coffee & Covid, pisany, jak sam to określa w sarkastyczno optymistycznym stylu. Komentuje na bieżąco wydarzenia w Stanach i odniesienia do sytuacji światowej.

Jego aktywność publicystyczna jest bardzo bliska mojemu myśleniu płaskoziemcy, szura i foliarza, które jest zgodne, od pierwszego dnia ogłoszenia pandemii 11.03.2020 r., z linią prezentowaną przez Jeffa wobec szerzycieli paniki pandemicznej, zwolenników lockdownów, maseczek, dystansu społecznego i paszportów covidowych, promotorów preparatów mRNA dążących do wymuszenia obowiązku szczepień.

Sarkazm komentarzy Jeffa często trafia w punkt. Jako antyszczepionkowiec nie powstrzymuje się od przytaczania przykładów fatalnych skutków poszczepiennych, które dotknęły celebrytów. Napisał: „Trener koszykówki Richmond Chris Mooney, lat 50, został zaplanowany na operację serca w przyszłym tygodniu, aby usunąć tętniaka z aorty wstępującej”. Jeff informację zakończył komentarzem: „To prawdopodobnie zmiana klimatu. Mooney powinien spróbować zmniejszyć swój ślad węglowy”.

Sarkazm komentarza Jeffa nie jest wymierzony w Chrisa Mooneya, którego problemy kardiologiczne są często diagnozowane jako efekt działania preparatu mRNA, zwanego dla niepoznaki szczepionką po przeprowadzonej zmianie definicji szczepionki, umożliwiającej taki marketingowy zabieg.

Jeff obśmiewa tych, którzy za wszystkie poszczepienne powikłania zdrowotne odpowiedzialnością obarczają zmiany klimatu wywołane jakoby działaniami ludzi, zapominając o odwiecznej cykliczności tych zmian.

Dla niewtajemniczonych w zawiłości agendy NetZero, ślad węglowy, którego ograniczenie zalecał Jeff Chrisowi, to zamierzone kontrolowanie działań, które skutkują emisją gazu CO2, o którym trzeba powiedzieć wbrew narracji klimatystów spod znaku Grety Thunberg, że jest gazem życia a nie trucizną. Każdy produkt, który nabywamy ma wyliczony ślad węglowy, czyli ile CO2 zostało wyemitowane w procesie produkcyjnym.

Zamiarem klimatystów jest doprowadzenie do możliwości identyfikacji cyfrowej śladów węglowych pozostawianych przez każdego z obywateli, po to chyba, żeby tych którzy notoryczne będą przekraczać dopuszczalny limit śladu węglowego, po prostu zutylizować w imię ratowania globu.

Gama tematów, które podejmuje Jeff Childers jest niczym nie ograniczona.

W dn. 22.02 Władimir Putin wygłosił przemówienie o stanie kraju. Childers wyłowił z przemówienia fragment odnoszący się bezpośrednio do Ameryki, Putin powiedział: „Zobaczcie, co robią z własnymi narodami – niszczenie rodziny, tożsamości kulturowej i narodowej, perwersja, kpiny z dzieci i pedofilia są uznawane za normę”.

Komentarz Jeffa Childersa: „Nie myli się. Nie wygląda, żeby przesadzał”.

Jeff Childers nie unika także tematu zastępczej wojny amerykańsko rosyjskiej prowadzonej na terytorium Ukrainy.

W wydaniu C&C z 24 lutego napisał: „…wiele dość niepokojących wiadomości wojennych. Jak powinniśmy się z tym czuć? Myślę, że powinniśmy się zrelaksować i nie bać się III wojny światowej. Zdaję sobie sprawę, że sugestia wyzwala grupę ludzi, tak jak za pierwszym razem, gdy napisałem, że nie powinniśmy się bać covida”.

Cytuje też senatora Rona DeSantisa, który powiedział: „nie powinniśmy wdawać się w żadne wojny zastępcze ani konflikty z Rosją”. Childers wypowiedzią DeSantisa uzasadnia swój brak obaw o możliwość wybuchu III wojny światowej. Wskazuje, że DeSantis nazwał Rosję trzeciorzędną potęgą militarną i uważa, że Rosja została poważnie ranna podczas konfliktu na Ukrainie i nie będzie żadnym zagrożeniem, nawet jeśli Rosja ostatecznie wygra na Ukrainie.

Swoje rozważania na temat wojny zastępczej prowadzonej przez USA na terytorium Ukrainy kończy stwierdzeniem: „Pomyślcie o tym fakcie: jedynym sposobem, w jaki wiemy o tych wiadomościach wojennych, jest to, że mówią nam o tym te same jednostki rządowe odpowiedzialne za pandemię. Większość wiadomości opiera się na czymś, co powiedział ktoś w rządzie. Departament Stanu POWIEDZIAŁ. – POWIEDZIAŁ Biden. – POWIEDZIAŁ Putin. – POWIEDZIAŁ Zełenski. (To prawda, że otrzymujemy ograniczone niezależne wiadomości z Ukrainy, ale są one pogrzebane pod lawiną fałszywych wiadomości i aktywnej dezinformacji) Są to ci sami ludzie, o których już wiemy, że chcą nas utrzymać w strachu i zależności”.

I jak nie lubić Jeffa Childersa. Dzięki Ci Jeff

Wasz KO Mentator

rys. autor

Redakcja