AktualnościTrump: zakończmy tę wojnę!

Redakcja2 lata temu
Wspomoz Fundacje

USA powinny domagać się natychmiastowych negocjacji w sprawie pokojowego zaprzestania działań wojennych na Ukrainie, w przeciwnym razie może to przerodzić się w III wojnę światową – stwierdził Donald Trump podczas przemówienia do zwolenników w Nevadzie w sobotę 8 października.

„Musimy domagać się natychmiastowych rokowań w sprawie pokojowego zakończenia działań wojennych na Ukrainie, w przeciwnym razie zakończy się to trzecią wojną światową. I nic nie pozostanie z naszej planety – wszystko dlatego, że głupi ludzie nie mieli pojęcia. Nie rozumieją potęgi energii jądrowej” – powiedział.

Na początku sierpnia Trump powiedział, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powinien był zawrzeć porozumienie z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem i porzucił pomysł przystąpienia do NATO. Były przywódca USA zauważył również, że Kijów musi zrezygnować z roszczeń terytorialnych do Krymu.

Wcześniej, 26 lipca, Donald Trump wskazał, że na Ukrainie nie byłoby konfliktu, gdyby to on pozostał głową państwa, a nie Joe Biden. 23 lipca Trump potępił nadmierne finansowanie Ukrainy przez Stany Zjednoczone.

Na zdjęciu: spotkanie Trump-Putin w Helsinkach w 2018 roku (kremlin.ru)

Redakcja