variaBezczelność „dobrej zmiany”

Redakcja2 lata temu
Wspomoz Fundacje

Znaczna część naszego narodu lubi jakiś rodzaj politycznego masochizmu. Czym bardziej nimi władza gardzi i pluje im w twarz, tym głośniej mówią „mimo wszystko PiS”. Wybrałem moim zdaniem sześć najbardziej bezczelnych wypowiedzi obecnego kryzysu, którego są współsprawcami. Ostatnie zdanie prezesa to prawdziwa perełka.

Andrzej Duda: „Zachowajcie spokój, bądźcie dobrej myśli, a także zaciśnijcie trochę zęby”

Mateusz Morawiecki: „Drodzy rodacy, postarajcie się ocieplić swoje domy jeszcze przed tym sezonem grzewczym”

Przemysław Czernek (Minister Edukacji i Nauki ): „Drożyzna nie oznacza, że nie można jeść. Można jeść trochę mniej i trochę taniej”

Edward Siarka (sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska): „Cały czas obowiązuje, za zgodą leśniczego, możliwość zbierania gałęzi na opał”

Anna Moskwa (Minister Klimatu i Środowiska) „Funkcjonuję w temperaturze 17-19 stopni, można się przyzwyczaić. To też jest zdrowe dla organizmu” i jeszcze pani minister „Węgiel jest i węgiel będzie, Oczywiście wyzwaniem jest tylko cena dla węgla z importu. On płynie z zagranicy – Kolumbia, Australia, Indonezja, RPA. Nawet te koszty transportu to jest coś, co wpływa na jego ostateczną cenę. (…) To, do czego zachęcamy, to do zakupów na raty”

Jarosław Kaczyński „Zamiast 3 ton węgla niech kupią teraz 1,5”

 

Łukasz Marcin Jastrzębski

Redakcja