AktualnościŚwiatAmerykańska polityk: nie dla wsparcia nazistowskich bojówek!

Redakcja2 lata temu
Wspomoz Fundacje

Czy administracja Joe Bidena i amerykańscy Demokraci wspierają dziś prawdziwych nazistów?  – zapytała publicznie republikańska członkini Izby Reprezentantów Marjoire Taylor Greene. Potępiając działania zbrojne Rosji na Ukrainie, przestrzega ona jednocześnie przed bezkrytycznym popieraniem przez Stany Zjednoczone drugiej strony toczącego się konfliktu.

Czy Demokraci wspierają nazistów?

Na profilach w mediach społecznościowych Greene pojawił się wpis, w którym pochodząca ze stanu Georgia kongresmenka stwierdza: „Powinniśmy zadać wiele pytań o to, kto otrzymuje nasze pieniądze i broń z Ameryki, zanim zaczniemy je na ślepo przekazywać”.

„Demokraci nazywali Republikanów przez ostatnie pięć lat nazistami, a Trumpa – Hitlerem, kompletnie bezpodstawnie, czy dziś ci sami Demokraci wspierają autentycznych nazistów?” – zapytała polityk.

Krytyka nie oznacza wspierania Putina

„Nie powinniśmy wydawać miliardów dolarów pochodzących z ciężko zarobionych przez Amerykanów podatków na przekazywanie śmiercionośnej broni, która może trafić do nazistowskich bojówek torturujących niewinnych ludzi, szczególnie dzieci i kobiety. Występowanie przeciwko temu nie oznacza, że popiera się Putina. Milczenie na ten temat i cenzurowanie tego jest wspieraniem tortur i zła” – konkluduje Marjoire Taylor Greene.

Greene zasiada w Izbie Reprezentantów od początku 2021 roku, reprezentując tam stan Georgia. Należała do zagorzałych zwolenników prezydenta Donalda Trumpa, wspierała go w kampanii wyborczej, a po ostatnich wyborach prezydenckich kwestionowała zwycięstwo kandydata Demokratów.

MP

Redakcja