AktualnościChcesz darmowe lokum? – zmień orientację płciową.

Wspomoz Fundacje

Grupa Stonewall, znana z wspierania dewiacji seksualnych, pochwaliła się kolejnym sukcesem: „Mamy to! Poznań sfinansuje mieszkanie wspomagane dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności! To realizacja postulatu, do którego przekonujemy Urząd Miasta od lat. Wsparcie dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności znalazło się już w naszym projekcie poznańskiej Karty LGBT+. W sierpniu tego roku wysłaliśmy do prezydenta Jaśkowiaka list, w którym uzasadnialiśmy potrzebę stworzenia takiej formy pomocy” – informują aktywiści ze środowiska LGBT.

Miasto Poznań ogłosiło konkurs na realizację pilotażowego programu mieszkania interwencyjnego dla osób LGBT+. W jego wyniku ma powstać mieszkanie, w którym równocześnie będzie mogło przebywać kilka osób. Oprócz tego powstanie specjalny raport, dzięki któremu miasto dowie się, jaka jest rzeczywista skala problemu i jakie zasoby powinno zabezpieczyć w przyszłości, aby pomagać osobom LGBT+ w kryzysie bezdomności .

Jak precyzuje lokalna Gazeta Wyborcza, w mieszkaniu będą mogły zamieszkać osoby LGBT+ z Poznania, które są ofiarami przemocy i z jej powodu muszą opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania. Pilotażowo mieszkanie ma działać przez 9 miesięcy – od 1 kwietnia do końca roku. Na ten cel przeznaczono 60 tysięcy złotych z miejskiego budżetu.

Jak zatem widzimy Poznań tradycyjnie znajduje się w forpoczcie postępu. Tymczasem rodziny oczekujące na swoje mieszkania komunalne będą musiały uzbroić się w cierpliwość. W końcu w szerokim gronie obywateli równych, zawsze znajda się ci równiejsi.

Przemysław Piasta

Historyk i przedsiębiorca. Prezes Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego. Autor wielu publikacji popularnych i naukowych.