PolskaSpotkanie Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej

Redakcja3 miesiące temu
Wspomoz Fundacje

Wczoraj w Warszawie spotkaliśmy się na spotkaniu przedświątecznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej kierowanej przez kol. Rolanda Dubowskiego. Nasi warszawscy Przyjaciele przygotowali dla nas rybę, sałatkę, barszcz, paszteciki i słodkości.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie i sympatycy stowarzyszenia z różnych regionów Polski. Udział wzięli również działacze zaprzyjaźnionych partii i organizacji, w tym przedstawiciele Klubów Myśli Polski (Warszawa, Szczecin, Katowice, Białystok) i redakcji „Myśli Polskiej”. Kolega Roland Dubowski posiada umiejętność skupiania wokół siebie ludzi o różnych poglądach, jednak zgadzających się w głównym celu – czyli działaniem na rzecz suwerennej Polski.

Roland Dubowski mówił o znaczeniu kultury i tradycji dla naszego narodu. Wprowadził również zebranych w przedświąteczny nastrój. Głos na spotkaniu zabierali między innymi: pułkownik doktor Tadeusz Kowalczyk, prezes SSPKIIWŚ Roland Dubowski, redaktor Mateusz Piskorski (Myśl Polska), redaktor Tomasz Jankowski (kanał Wbrew Cenzurze), redaktor Jarosława Augustyniak (kanał „Jarosław szuka kłopotów”), doktor Włodzimierz Gorki (Polski Ruch Lewicowy), Henryk Mikietyn (Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Białoruskiej), Piotr Panasiuk (Bezpieczna Polska) czy znani od dekad w środowiskach narodowo-demokratycznych Andrzej Turek i Jan Rudziński. W imieniu Klubów Myśli Polskiej zabrał głos Łukasz Jastrzębski (czyli piszący te słowa).
Sytuację ogólną w kraju omówił Honorowy Przewodniczący SSPKIIWŚ pułkownik doktor Tadeusz Kowalczyk. Zaszczepił w zebranych optymizm i nadzieję na zmiany na lepsze. Mateusz Piskorski podkreślał jak ważne są takie spotkania dla integracji środowisk patriotycznych i budowy sieci swobodnego przepływu blokowanych informacji.

Podczas spotkania można było otrzymać starsze numery „Myśli Polskiej”, jak również się zaopatrzyć w książkę wydana przez Biblioteczkę Myśli Polskiej „Ukraina – między wojną a pokojem”.

Łukasz Jastrzębski

Redakcja