variaAwantura na poznańskim lotnisku. Ukrainka zaatakowała funkcjonariuszkę SG

Redakcja4 tygodnie temu
Wspomoz Fundacje

Jak podaje portal e-poznan.pl w ostatni dzień grudnia ubiegłego roku, funkcjonariusze Straży Granicznej z lotniska Poznań-Ławica zatrzymali agresywną obywatelkę Ukrainy. Kobieta, która przyleciała z Izraela, znajdowała się pod wpływem alkoholu. Na lotnisku wszczęła awanturę.

„34-letnia obywatelka Ukrainy przyleciała z Izraela i już w trakcie oczekiwania na odprawę graniczną była bardzo niezadowolona ze słabo działającego według niej Wi-Fi w hali przylotów. Kobieta swoim głośnym zachowaniem zakłócała przebieg odprawy granicznej, a także pobyt innych pasażerów w hali odlotów. Wezwany na miejsce dodatkowy patrol Straży Granicznej usiłował uspokoić kobietę, która nie reagowała na słowa funkcjonariuszy i używała słów powszechnie uznawanych za obelżywe. W pewnym momencie 34-latka rzuciła się na jedną z funkcjonariuszek Straży Granicznej, czym dopuściła się czynnej napaści” – relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

„Cudzoziemka został natychmiast zatrzymana. Na miejsce wezwany został patrol policji, który po przeprowadzonym badaniu trzeźwości ustalił, że Ukrainka ma 2,18 promila w wydychanym powietrzu” – dodaje.

W poniedziałek, po wytrzeźwieniu Ukrianka usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza Straży Granicznej. Kobieta przyznała się i dobrowolnie podała się karze grzywny w łącznej wysokości 3 tysięcy złotych.

/red/

fot. wikimedia.commons

Redakcja