AktualnościSpotkanie z prof. Anną Raźny

Redakcja9 miesięcy temu
Wspomoz Fundacje

Klub Myśli Polskiej w Krakowie zorganizował spotkanie z prof. Anną Raźny, red. Łukaszem Jastrzębskim (Myśl Polska), red. Kamilem Klimczakiem (Chrobry Szlak) i Andrzejem Hareńczykiem (Klub Myśli Polskiej).
Spotkanie odbyło się jak zwykle w DH Jubilat przy ulicy Krasińskiego 1. Spotkania odbywają się tam cyklicznie co trzeci czwartek miesiąca. Inicjatorem powołania KMP w Krakowie był Kol. Zygmunt Przetakiewicz, który z powodów osobistych nie mógł już dłużej nim kierować. Nowymi koordynatorami krakowskimi są kol. Kamil Klimczak i Andrzej Hareńczyk. Zebrani podziękowali Kol. Przetakiewiczowi za ogrom pracy. Głównym tematem spotkania było omówienie sytuacji powyborczej w Polsce.

Profesor Anna Raźny, jak również red. Łukasz Jastrzębski przekonywali, że powinnością spadkobierców idei narodowej demokracji jest budowa formacji nie poprzez powoływanie nowych tworów i kolejne kongresy zjednoczeniowe, ale poprzez edukację i wychowanie. Kluby Myśli Polskiej mają być kuźnią kadr, które w przyszłości będą wstanie wypracować alternatywę dla Polski. Prof. Anna Raźny bardzo krytycznie oceniła działania formacji startujących w wyborach, w tym utożsamianej w niektórych środowiskach z endecją Konfederacji, a zwłaszcza jej liderów z Sławomirem Mentzenem i Krzysztofem Bosakiem na czele. Profesor podkreślała, że partie polityczne w Polsce w sprawach najistotniejszych dla naszego bezpieczeństwa i przetrwania reprezentują ten sam waszyngtoński kierunek myślenia. Nie ma na scenie politycznej autentycznej formacji endeckiej, ludowej, lewicowej, chadeckiej i niepodległościowej – jest jedna Partia Amerykańska podzielona na frakcje. Niezależnie kto wygrywa wybory, polityka międzynarodowa jest taka sama. Jest to całkowite podporządkowanie polskich interesów euroatlantyzmowi, a przez to skonfliktowanie nas z całą resztą globu.

Oprócz członków i sympatyków krakowskiego Klubu Myśli Polskiej, obecni byli przedstawiciele formacji Rafała Piecha Polska Jest Jedna. Przed spotkaniem rozprowadzane były publikacje związane z ruchem endeckim, w tym liczne wydawnictwa „Myśli Polskiej”.

Michał Szydłowski

Redakcja