OgłoszeniaSpotkanie w Poznaniu

Redakcja10 miesięcy temu
Wspomoz Fundacje

W imieniu księgarni Sursum Corda i Klubu Myśli Polskiej w Poznaniu zapaszmy na spotkanie z Adamem Śmiechem pt „Polska-Niemcy. 1000 lat trudnego sąsiedztwa”. Spotykamy sie w piątek 23.06  o godzinie 18.00 w Sursum Corda przy Rynku Łazarskim 1 w Poznaniu.

Adam Śmiech to wieloletni publicysta Myśli Polskiej, dziennikarz, bibliotekarz. Od końca lat 80-tych związany z ruchem narodowym. Z „Myślą Polską”, początkowo jako gość, potem jako członek redakcji, współpracuje od końca lat 90-tych. Główne zainteresowania, to polityka międzynarodowa i historia XIX-XXI wieku. Autor artykułów naukowych i publicystycznych dotyczących historii ruchu narodowego.

W ostatnim czasie Adam Śmiech specjalizuje się w tematyce międzynarodowej. Przeprowadził m.in. wywiad z Laszlo Toroczkaiem (Węgry), wziął udział w debacie z posłem do Bundestagu Steffenem Kotre (w berlińskim studiu miesięcznika „Compact”) oraz w dyskusji z Amerykanami – Davidem Pyne’m (były analityk Pentagonu, doradca kandydata w prawyborach Partii Republikańskiej, Viveka Ramaswamy’ego) oraz Scottem Ritterem (analityk wojskowy, były inspektor rozbrojeniowy)

Redakcja