AktualnościOgłoszeniaX KONKURS WIEDZY PATRIOTYCZNEJ O ROMANIE DMOWSKIM

Wspomoz Fundacje

Fundacja Obowiązek Polski zaprasza do wzięcia udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji Konkursu wiedzy o Romanie Dmowskim. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich z całej Polski. Ma promować patriotyzm wśród młodzieży, popularyzować historię Polski, a w szczególności przypominać wielki dorobek intelektualny, jednego z najwybitniejszych polskich mężów stanu i pisarza ideowego – Romana Dmowskiego.

W tym roku uczestnicy zmierza się w 2 kategoriach:

1. ESEJ nt. R. DMOWSKI WYCHOWAWCĄ NARODU, na podstawie cytatu: „Poczucie swej godności, które zabrania człowiekowi kraść lub żebrać, nie pozwala mu również korzystać z dóbr narodowych, nie dokładając nic do nich od siebie, nie pracując nad ich pomnożeniem i nie biorąc udziału w ich obronie”

2. PRACA PLASTYCZNA zawiązana z postacią R. Dmowskiego

Laureaci otrzymają prestiżowe nagrody, m. in. laptopy, tablety, książki i wiele innych atrakcyjnych upominków. Nauczyciele oraz szkoły również zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Partnerem X edycji konkursu jest Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego. Patronat nad konkursem objęli: JE Abp ks. Józef Guzdek Metropolita Białostocki, Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski, Podlaski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej.

Przemysław Piasta

Historyk i przedsiębiorca. Prezes Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego. Autor wielu publikacji popularnych i naukowych.